Logo Obozu Naukowego

Zespół

Koordynatorki AON

Małgorzata Kołoda
Koordynatorka projektu
Z wykształcenia pedagog, artysta plastyk i PR-owiec. Zawodowo związana z obszarem nauki i szkolnictwa wyższego pracując przez kilka lat w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a następnie realizując się w obszarze edukacji w organizacjach pozarządowych jako Prezes Fundacji INCEPTIO i koordynatorka projektów w Stowarzyszeniu Klatrat. W tworzenie i rozwój Obozu Naukowego jest zaangażowana od jego początków, czyli od 2010 roku. Prywatnie pasjonatka jogi oraz zdrowego stylu życia i podróży.
Monika Majewska-Dębowska
Koordynatorka ds. obsługi klientów
Z wykształcenia politolog, PR-owiec i specjalista ds. zarzadzania projektami. Doświadczenie zawodowe zdobywała w urzędach administracji rządowej, gdzie zajmowała się promocją nauki oraz Funduszy Europejskich. Z Obozem Naukowym związana od 2013 roku. Prywatnie miłośniczka reportaży, musicali i gier planszowych.

Koordynatorki merytoryczne

Paulina Kruk-Fura
Koordynatorka nauk ścisłych, technicznych, informatycznych i astronomii
Z wykształcenia doktor nauk fizycznych ze specjalnością fizyki materii skondensowanej, z dyplomem uzyskanym na Politechnice Warszawskiej za prace badawcze z obszaru nanomateriałów. Zawodowo naukowiec, pracujący jako wolny strzelec, koordynatorka kadry prowadzącej zajęcia z nauk ścisłych, technicznych, informatycznych i astronomii oraz prowadząca warsztaty podczas Akademickiego Obozu Naukowego. Artystka-samouk, umiejętności z tego obszaru wykorzystuje do uatrakcyjnienia komunikatów naukowych i popularno-naukowych. Entuzjastka nowych technologii, nauki i edukacji oraz holistycznego podejścia do każdej z tych rzeczy.
Zuzanna Przekop
Koordynatorka nauk medycznych i biologicznych
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z tytułem doktora nauk o zdrowiu i nauk medycznych, pasjonatka dietetyki klinicznej oraz absolwentka kierunku MBA – Innowacje i Analiza Danych. Inicjatorka i realizatorka konferencji oraz kampanii społecznej Żywienie bez granic. Propagatorka współpracy nauki i biznesu, head of R&D w Holi, pierwszej w Polsce cyfrowej klinice leczenia otyłości i nadwagi, współzałożycielka firmy zajmującej się tworzeniem rozwiązań z β-glukanem pozyskiwanym z owsa. Finalistka jednego z najważniejszych w Europie konkursu dla startupów SingularityU Poland Global Impact Challenge. Prywatnie pasjonatka jazdy konnej. Wolne chwile spędza na sali, gdzie poznaje tajniki sztuki baletowej.

Kierownik Obozu

Maciej Wieczorek
Kierownik Obozu
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku wychowanie fizyczne specjalność nauczycielska. Od 19 lat pracuje w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe z zakresu terapii ruchowej z gimnastyki korekcyjnej. Interesuje się ratownictwem medycznym i jest ochotnikiem straży pożarnej. Interesuje się sportem w teorii i praktyce, a w szczególności piłką siatkową. Uwielbia chodzić po górach i wspinać się na skałkach.

Turnus I

10-16.07.2024 r.

Turnus II

16-22.07.2024 r.

Turnus III

22-28.07.2024 r.
Jakub Jurkiewicz
Kierownik Obozu
Ukończył matematykę na UKSW. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, zarówno na wyjazdach (lato i zima), jak i w ciągu roku szkolnego. Zakres prowadzonych przez niego zajęć i szkoleń jest szeroki bo od nauki programowania po naukę pływania, czy jazdę na snowboardzie. Prowadzi własną firmę, której głównym profilem jest administracja i tworzenie stron internetowych. Lubi aktywnie spędzać czas, ultramaratony czy Crossfit nie są mu obce ;)

Turnus IV

28.07-3.08.2024 r.

Turnus V

11-17.08.2024 r.

Turnus VI

17-23.08.2024 r.

Kadra

Anna Czombik
Prowadząca warsztaty i wychowawca
W 2022 roku ukończyła studia licencjackie ze specjalnością Synteza i analiza chemiczna na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie studentka II roku studiów magisterskich ze specjalnością Chemia ogólna. Wieloletnia uczestniczka i pasjonatka Olimpiady Chemicznej, wyróżniona nagrodą Komitetu Chemii Analitycznej PAN za najlepiej rozwiązane zadania eksperymentalne w finale 65. Olimpiady Chemicznej. Oprócz chemii interesuje się również innymi naukami ścisłymi – z czasów licealnych bardzo miło wspomina udział w warsztatach związanych z astronomią i matematyką na Obozie Naukowym PW (obecnie AON). Od pięciu lat aktywnie działa w Radzie Programowej Wydziału Chemii UAM oraz w Naukowym Kole Chemików organizując wydarzenia naukowe oraz przeprowadzając pokazy chemiczne. Na I roku studiów licencjackich została laureatką studenckiego konkursu grantowego Best Student Grant. Na początku III roku studiów została wyróżniona Studenckim Laurem – nagrodą przyznawaną dorocznie dwojgu najlepszym studentom UAM. Od I roku studiów prowadzi zajęcia przygotowujące uczniów okręgu poznańskiego do II i III etapu Olimpiady Chemicznej na Wydziale Chemii UAM. Na I roku studiów II stopnia została laureatką studenckiego konkursu grantowego Study@research. W 2023 r. została stypendystką Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe. Autorka prezentacji podczas 14 ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji chemicznych oraz dwóch artykułów naukowych w czasopismach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2023 odbyła półroczny staż naukowy w Karlsruher Institut für Technologie, a po zaprezentowaniu podczas międzynarodowej konferencji „Molecules and Light” wyników badań, otrzymała nagrodę na najlepszy poster z badań własnych. W wolnym czasie lubi grać na fortepianie, podróżować, jeździć na rowerze i łyżwach oraz zgłębiać sztukę kulinarną.
Paweł Dębowski
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Magister inżynier fizyki technicznej o specjalności Eksploracja Danych i Modelowanie Interdyscyplinarne na Politechnice Warszawskiej. Asystent badawczo-dydaktyczny Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. Specjalista w Dziale Badań nad Kompetencjami Przyszłości w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (Centrum Nauki Kopernik). Członek zarządu Fundacji Marsz dla Nauki. Badacz promieniowania kosmicznego w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej oraz fotoluminescencji szkieł w ramach pracy inżynierskiej. Aktywny członek społeczności akademickiej, były przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu, alumn organizacji studenckiej Enactus. Absolwent Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Przez pięć lat dzielił się czytelniczą pasją na kanale na YouTube. W wolnym czasie, kiedy nie stara się zmieniać świata, spędza czas aktywnie na siłowni, czyta książki nad jeziorem lub nadrabia oscarowe klasyki. Kiedy zaś wolna chwila trwa trochę dłużej, ucieka w świat z aparatem fotograficznym najdalej jak się da… albo przynajmniej w Tatry!
Joanna Dudek
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Doktor sztuki, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykładowczyni. Posiada doświadczenie w pracy dydaktycznej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Aktywna twórczo artystka biorąca udział w licznych wystawach malarstwa i sztuki współczesnej. Jej największą pasją jest sztuka współczesna i obcowanie z naturą.

Architektura

Gabriela Elis
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Studentka matematyki na Politechnice Warszawskiej. Członek Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej, które zajmuje się popularyzacją matematyki. W latach 2016-2019 uczestniczka Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej (teraz AON). Prywatnie wielbicielka zwierząt, w szczególności koni, amatorka behawiorystyki zwierzęcej i tresury. Cały czas przepełniona energią i nowymi pomysłami. Czas wolny spędza na tresowaniu swoich dwóch psów, sporcie lub czytaniu książek.
Gabriela Gajo
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Studentka trzeciego roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Nadal odkrywa swoją drogę w medycynie, chodź właściwie od początku najbardziej przyciąga ją pediatria i w tym też kierunku się rozwija. W życiu na krok nie odstępuje jej muzyka - absolwentka szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli, od lat biorąca udział w zajęciach i warsztatach wokalnych. Na pierwszym roku studiów założyła zespół muzyczny i od tego czasu jest organizatorem występów i koncertów charytatywnych na rzecz dzieci przebywających w szpitalach pediatrycznych. Oprócz tego interesuje się zagadnieniami z zakresu psychologii, psychiatrii i ich wpływu na funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie.
Katarzyna Giemza
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Świeżo upieczona lekarka, absolwentka wydziału lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła z wyróżnieniem XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. W liceum pasjonatka chemii, odbyła staż na Politechnice Warszawskiej zakończony przedstawieniem wyników badań na konferencji młodych chemików Youngchem w 2017 roku. Interesuje się medycyną, nadal szuka swojej drogi działając w kołach naukowych - począwszy od psychiatrycznych, przez nefrologiczne, po koło chirurgiczne. Aktywnie działała w zarządzie warszawskiego oddziału IFMSA-Poland – Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny – pełniąc funkcję Koordynatorki Lokalnej ds. Zdrowia Publicznego, do którego należą projekty m.in. edukujące młodzież licealną i uczniów szkół podstawowych w zakresie zdrowia psychicznego, wiedzy na temat szczepień, wpływu klimatu na zdrowie, zdrowego odżywiania, zaburzeń odżywiania, cukrzycy, organizujące akcje krwiodawstwa, zbieranie dawców szpiku DKMS i wiele innych. Obecnie skupiła się na działalności naukowej. Kocha wędrówki górskie i sporty wodne. Od zawsze aktywnie uprawia sport, od tańca przez tenis i narciarstwo, pływanie po kickboxing, crossfit i bieganie długodystansowe, na obozie zaprasza na wspólne treningi ogólnorozwojowe ☺

Nauki medyczne

Tomasz Gniazdowski
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Magister inżynier w specjalności fizyka komputerowa oraz fizyka i technika jądrowa. Zajmował się symulowaniem układów scalonych w Intelu, a wcześniej pracował nad układami FPGA/ASIC oraz mikrokontrolerami w Enigma SOI – można powiedzieć, że przebrnął przez każdy proces produkcji elektroniki. Jego główne zainteresowania to elektroniczne systemy pomiarowe i elektronika sterująca. Z elektroniką związany zarówno zawodowo jak i po godzinach - od czasu do czasu zdarza mu się zmajstrować pomniejsze urządzenia. Pierwsze spalone Arduino datuje już na okres gimnazjum, więc może służyć radą jak unikać takich niespodzianek. W wolnym czasie wytrwały turysta i amatorski mechanik motocyklowy.
Natalia Kamińska
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Studentka chemii oraz marketingu internetowego i social mediów. Edukator, popularyzator nauki, content creator. Przez 4 lata - edukator Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestniczyła w tworzeniu scenariuszy zajęć, materiałów edukacyjnych, współtworzyła eventy (m.in Wieczory dla Dorosłych, Piknik Naukowy, Festiwal Nauki, Dni Mózgu SWPS) oraz prowadziła zajęcia z zakresu chemii, fizyki, biologii i robotyki dla klas szkoły podstawowej, liceum i technikum. Aktualnie - marketing junior specialist w firmie związanej z rynkiem weterynaryjnym i zoologicznym. Hobbistycznie - pomaga uczniom w chemii i języku polskim. Miłośniczka psów, pasjonatka siłowni. Kocha kryminalne historie, horrory i gotowanie! Ostatnio odkryła nowe hobby - podróże.
Zuzanna Karczmarzyk
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Studentka 4 roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Członkini SKN ProNeo przy Klinice Neonatologii i Chorób Rzadkich Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM. Działa w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Wolny czas spędza aktywnie, wspina się w górach, jeździ na rowerze lub surfuje.

Nauki medyczne

Paweł Kawczyński
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Student technologii chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, członek Studenckiego Koła Astronautycznego, gdzie pomaga w budowie modułu do wykrywania życia na Marsie. Astronomią pasjonuje się od wielu lat. Aktywnie działa w klubie astronomicznym Almukantarat. Jest fanem wszelkich nauk, a w wolnych chwilach gra w gry planszowe i RPG.
Paulina Kruk-Fura
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Z wykształcenia doktor nauk fizycznych ze specjalnością fizyki materii skondensowanej, z dyplomem uzyskanym na Politechnice Warszawskiej za prace badawcze z obszaru nanomateriałów. Zawodowo naukowiec, pracujący jako wolny strzelec, koordynatorka kadry prowadzącej zajęcia z nauk ścisłych, technicznych, informatycznych i astronomii oraz prowadząca warsztaty podczas Akademickiego Obozu Naukowego. Artystka-samouk, umiejętności z tego obszaru wykorzystuje do uatrakcyjnienia komunikatów naukowych i popularno-naukowych. Entuzjastka nowych technologii, nauki i edukacji oraz holistycznego podejścia do każdej z tych rzeczy.
Piotr Łubis
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Studiował astronomię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie był nauczycielem fizyki w X LO i XIV LO w Warszawie. Pracował przy pisaniu szkolnych podręczników. Działa w Klubie Astronomicznym Almukantarat, gdzie od niemal 10 lat prowadzi zajęcia o tematyce astronomicznej dla młodzieży. Interesują go geometria sferyczna oraz programowanie. Dodatkowo lubi spędzać wolny czas grając w papierowe RPG lub czytając książki historyczne. Aktualnie pracuje w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.
Wojciech Łysoniewski
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Student V roku kierunku lekarskiego na Warszawski Uniwersytecie Medycznym. Absolwent XIV LO im. S. Staszica, uczestnik finału Olimpiady Biologicznej. Absolwent Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w ramach, którego odbywał staże w ośrodkach naukowych PAN. Miłośnik biologii i tłumaczenia jej zawiłości innym z kilkuletnim doświadczeniem w przygotowywaniu olimpijczyków oraz maturzystów z tego właśnie przedmiotu. W trakcie studiów aktywnie uczestniczy w kilku chirurgicznych kołach naukowych. Właśnie z chirurgią, ortopedią lub transplantologią wiąże swoją przyszłość. W przerwach od nauki lubi czytać inspirujące biografie, śledzić wszelkie wydarzenia sportowe oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Najlepszym odpoczynkiem jest ten aktywny: wycieczki rowerowe, wędrówki po górskich szlakach oraz żeglowanie.
Konrad Matuszewski
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie od 2017 roku pracuje jako asystent oraz absolwent Studium Pedagogicznego przy ASP. Projektuje wnętrza, wystawy i grafiki użytkowe. Od 2018 roku współorganizuje Festiwal Grzesiuka. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. W 2019 roku ukończył Studio Teatralne przy Teatrze Baza. Gra w spektaklach: “Kamień na kamieniu” – Wiesław Myśliwski, reż. Tomasz Zadróżny, “Pijani” – Iwan Wyrypajew, reż. Tomasz Zadróżny. Pracuje również w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie prowadząc ćwiczenia i wykłady z podstaw fotografii. Przez kilka lat pracował z Narodowym Centrum Kultury przy realizacji programu Archi-Przygody, w sumie 10 placówek (przedszkola, szkoły podstawowe, lokalne placówki kulturalne).

Architektura

Klaudia Pachulska
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Magister inżynier fizyki technicznej o specjalności Materiały i Nanostruktury Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Aktualnie doktorantka Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej. W swoich badaniach koncentruje się wokół rozwoju bezpiecznych ogniw litowo-jonowych w szczególności, otrzymuje i bada nowe materiały do zastosowania w tych akumulatorach. Poza pracą naukową swój analityczny umysł ćwiczy, oddając się sztuce układania kostek Rubika i puzzli. W wolnym czasie czyta książki, najchętniej kryminały medyczne i fantasy oraz tańczy z ogniem.
Krzysztof Pionkowski
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dietetyk, student kierunku lekarskiego WUM, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Prelegent w Centrum Nauki Kopernik. Autor pracy ,,Żywienie i suplementacja w breakdance” oraz współautor publikacji naukowych z obszaru parazytologii. Pasjonuje się rysunkiem, optymalizacją metod nauki, produkcją noży, himalaizmem.
Rafał Pyżalski
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Student czwartego roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, na specjalności Elektronika i Informatyka w Medycynie. W wolnym czasie Przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Od dziecka pasjonat fizyki, zarażony nią przez Dziadka. Na co dzień uczy licealistów programowania i spełnia się w aktywnościach studenckich.

Nauki ścisłe

Informatyka

Jakub Rochoń
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Student 4 roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od pierwszego roku studiów zainteresowany medycyną zabiegową. Obecnie przewodniczący w jednym z kół chirurgicznych działających przy swojej uczelni. Organizator licznych warsztatów o tematyce chirurgicznej. Gitarzysta w zespole Music Based Medicine. W wolnym czasie oprócz dyżurów w klinice lubi spędzać czas aktywnie biegając lub grając w siatkówkę z przyjaciółmi.
Marlena Roguszewska
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, doktor nauk chemicznych. Jej głównymi zainteresowaniami badawczymi są funkcjonalne materiały polimerowe. Pracuje w dziale badawczo-rozwojowym firmy produkującej opakowania giętkie, opracowując i wdrażając nowe bądź ulepszone rozwiązania w branży opakowań żywności. Dodatkowo realizuje kilka zagranicznych i krajowych projektów badawczych we współpracy z jednostkami naukowymi. Od 2017 r. współprowadzi warsztaty dla młodzieży w ramach projektów edukacyjnych Open LAB, Szkoła Młodego Chemika, a od 2018 r. również podczas Obozu Naukowego. Prywatnie miłośniczka aktywnego spędzania czasu (m.in. jazda na rowerze, rolkach, biegi z przeszkodami, biegi po schodach, siatkówka, pływanie), jak również majsterkowania oraz śpiewania.
Kornel Sacharczuk
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Obecnie doktorant w zakładzie Katalizy i Chemii Metaloorganicznej PW. Jego specjalnością są nanomateriały i zjawiska fotokatalizy na nich, a także molekularne magnetyki. Przez 4 lata prowadził warsztaty dla młodzieży (w wieku 10-16 lat) i efektowne pokazy w Chemicznym Kole Naukowym Flogiston, gdzie zyskał miano "mistrza wybuchów". W wolnym czasie zajmuje się elektroniką i konstruowaniem wszelakich urządzeń. Jest fanem starych, klasycznych aut.
Michał Sowula
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Ukończył fizjoterapię na Wydziale Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień pracuję w przychodni rehabilitacyjnej oraz w szpitalu na oddziale pooperacyjnym. W obu tych miejscach pracuję głównie z pacjentami ortopedycznymi i w tym kierunku też się doskonali poprzez szkolenia terapii manualnej IAOM. Oprócz pracy która jest jego pasją interesuje się niemal każdą dyscypliną sportu, grami komputerowymi, a w wolnych chwilach odhacza kolejne przepisy kulinarne znalezione w internecie.
Emilia Staszór
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Studentka ostatniego roku studiów magisterskich w ramach programu „International Master in Innovative Medicine”. Ukończyła Biotechnologię na Uniwersytecie Warszawskim, zdobywając doświadczenie w pracy w laboratoriach, gdzie główny nacisk kładziono na lepsze zrozumienie molekularnych podstaw życia. Przygoda z naukami przyrodniczymi rozpoczęła się w gimnazjum, gdzie pasja do nauk znalazła swój początek. Uczestniczyła w obozie naukowym Adamed SmartUP oraz w stażach naukowych jako stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Jej ulubioną aktywnością w ciągu dnia jest fika.

Biologia

Aleksandra Szredzka
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Studentka V roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zainteresowana zarówno naukami podstawowymi jak i medycyną kliniczną. Prowadzi badania naukowe z zakresu chronoimmunologii działając w Kole Naukowym przy Zakładzie Immunologii WUM, gdzie pracuje w zespole prof. Jakuba Gołąba i prof. Dominiki Nowis oraz w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Jest kierowniczką i wykonawczynią grantów, aktywnie publikuje wyniki swoich prac w czasopismach międzynarodowych. Prowadzi zajęcia z Immunologii dla studentów II roku WUM. Pracę kliniczną wiążę z opieką nad najmniejszymi pacjentami, jest Przewodnicząca SKN Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Pasjonatka sportów ekstremalnych, w zależności od pory roku uprawia wspinaczkę górską i sportową, skialpinizm i kitesurfing posiada doświadczenie jako instruktor narciarstwa i sztuk walki.

Nauki medyczne

Jakub Tomaszewski
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Student Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Finalista 66 Olimpiady Chemicznej oraz absolwent Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Obecnie pracuje w Katedrze i Zakładzie Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej oraz w Katedrze i Zakładzie Biochemii WUM, gdzie bada mechanizmy komunikacji międzykomórkowej. Swoją pasją do nauki dzieli się pracując jako edukator w Biocentrum Edukacji Naukowej oraz prowadząc warsztaty dla Programu Zdolni KFnRD oraz Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w ramach programu Nencki EduTube.

Biologia

Tymoteusz Warmiak
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Student kierunku Nanotechnologia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej (PG). Stypendysta programu Actinium Supporting Most Talented Candidates oraz laureat Nagrody Dziekana WFTiMS za wybitne osiągnięcia. Z wykształcenia technik mechatronik. Pracował jako instruktor żeglarstwa, ratownik wodny i wychowawca kolonijny. Posiada doświadczenie z wielu dziedzin, m.in. z zarządzania zespołem, prowadzenia rejsów morskich (skipper), projektowania i druku 3D. Prowadził i współtworzył wiele projektów społecznych. Przewodniczący Koła Ogrodniczo-Studenckiego KOS oraz Koła Nauki o Materiałach, działających na PG. Pełnomocnik Przewodniczącego Samorządu PG ds. Kół Naukowych. Interesuje się muzyką i nauką, a czas wolny spędza uprawiając sport (pływanie i żeglarstwo). W latach szkolnych kilkukrotny uczestnik Obozu Naukowego PW (obecnie AON).

Nauki techniczne

Paweł Wysocki
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Z wykształcenia mgr inż. fizyki, ze specjalnością fizyka komputerowa oraz fizyka i technika jądrowa. Na co dzień zajmuje się popularyzacją nauki oraz prowadzeniem warsztatów z fizyki, programowania, modelowania i druku 3D oraz konstruowania robotów. Pasjonat fizyki ze szczególnym naciskiem na wpływ promieniowania jonizującego na komórki. Ponadto interesuje się dietetyką sportową oraz programowaniem treningu siłowego. W wolnym czasie całkowicie poświęca się siłowni, biegom OCR, w trakcie których lubi słuchać rapu.

Nauki techniczne