Logo Obozu Naukowego

Architektura wnętrz

Prowadzący:

Termin:

10-16.07.2024 r.

Lokalizacja:

Piękna Góra

Czas trwania warsztatów:

20 godzin - 25 jednostek lekcyjnych w ciągu 5 dni zajęć

Tworzenie projektu mieszkania, czyli łączenie piękna i funkcjonalności

Jeżeli lubisz tworzyć i chcesz poczuć się jak prawdziwy architekt wnętrz to ten warsztat jest dla Ciebie! Dowiesz się czym jest ergonomia, poznasz zasady rysunku perspektywicznego a finalnie stworzysz rzut, makietę oraz moodboard zaprojektowanego samodzielnie mieszkania.

Do kogo kierowany jest ten warsztat?

Warsztat skierowany jest do uczniów liceum. Szczególnie zapraszamy osoby, które myślą w przyszłości o takich kierunkach studiów jak: architektura, architektura wnętrz, design, wzornictwo przemysłowe, projektowanie, grafika, art&design, badania artystyczne, projektowanie mebli, meblarstwo, projektowanie produktu, scenografia, visual arts itp.

Głównym wymaganiem jest cierpliwość, umiejętność skupienia się na detalach i pracowitość. Będziemy budować makiety wymagające sporego skupienia. Te umiejętności już składają się na powszechnie znany „talent”, który możesz w sobie dopiero odkryć. Nie musisz być mistrzem rysunku, jeżeli nigdy nie miałeś w ręku pędzla, to także nie szkodzi - wszystko Ci pokażemy. Najważniejsze byś umiał odnaleźć w sobie radość tworzenia!

Niezbędny sprzęt i oprogramowanie

Zabierz ze sobą notes i długopis, natomiast sprzęt i materiały na zajęcia praktyczne zostaną zapewnione przez nas. Jeżeli jednak posiadasz ulubione materiały plastyczne, z którymi nie lubisz się rozstawać, na pewno przydadzą się na warsztacie.

Dlaczego warto wziąć udział w tym warsztacie?

Biorąc udział w warsztacie:

  • rozwiniesz wyobraźnię przestrzenną;
  • dowiesz się, jak pobudzić kreatywność i stworzyć nową formę dzięki inspiracji z natury oraz jak wykonać rysunek architektoniczny w perspektywie;
  • nauczysz się podstaw rysunku, tworzenia moodboardów, makiet, rzutowania i rysunków technicznych;
  • poznasz podstawy z dziedziny współczesnej architektury wnętrz, tworzenia designerskiej formy oraz podstawy fotografii produktowej.

Program warsztatu

Dzień pierwszy

Tajniki świata architektury wnętrz

Tego dnia poznasz tajniki pracy architekta wnętrz. Dowiesz się, jak stworzyć wnętrze, które będzie funkcjonalne, komfortowe i piękne. Poznasz najlepsze przykłady designu oraz podstawy rysunku technicznego i perspektywicznego. Dowiesz się również, jak wygląda praca projektanta oraz jak napotkane problemy mogą sprawić, że koncepcja rozwinie się ostatecznie lepiej!

Dzień drugi i trzeci

Opracowanie rzutu i makietowanie

Czas na rozwój koncepcji. To nie lada wyzwanie. Mieszkanie będziesz musiał narysować w rzucie i odpowiedniej skali. Zastanowimy się wspólnie nad rozmieszczeniem pomieszczeń w mieszkaniu, biorąc pod uwagę wygodę użytkownika, a także zastane warunki takie jak instalacje, ściany nośne czy okna. Dowiesz się jakie standardowe wymiary mają drzwi i meble. Po narysowaniu rzutów w skali, przejdziemy do makietowania. Wykonasz model z tektury, patyczków i folii.

Dzień czwarty

Rysunek w perspektywie i moodboard

Tego dnia dobierzesz faktury, materiały i meble do Twojego wnętrza by stało się wyjątkowe i niepowtarzalne. To będzie prawdziwe dopieszczenie stylu Twojego wnętrza. Stworzysz również odręczne wizualizacje wnętrz oraz moodbord z wybranymi materiałami i meblami.

Dzień piąty

Być projektantem

Tego dnia podsumujemy nasze działania projektowe. Poznasz podstawy konstrukcji mebli. Będziesz również miał okazję rozwinąć się artystycznie - poznasz podstawy rysunku i malarstwa.

Wierzę, że wybierając sztukę, przyczyniamy się do tego, żeby ten świat stawał się piękniejszy i lepszy. Że zostawiamy go mądrzejszym i bogatszym dzięki sztuce.

Terrence McNally