Logo Obozu Naukowego

Matura z fizyki

Prowadzący:

Termin:

22-28.07.2024 r.

Lokalizacja:

Piękna Góra

Czas trwania warsztatów:

20 godzin - 25 jednostek lekcyjnych w ciągu 5 dni zajęć

Intensywny kurs przygotowujący do matury z fizyki - pogłębienie teorii i rozwiązywanie zadań

Witaj na warsztacie "Matura z fizyki"! Razem zgłębimy tajniki fizyki, rozwiązując praktyczne zadania, które spotkasz na egzaminie dojrzałości oraz rozpracujemy maturalne pewniaki. Od nauki podstawowych praw dynamiki po zastosowanie termodynamiki w życiu codziennym – wszystko to znajdziesz tutaj, połączone w fascynującą podróż po świecie nauki. Gotowy do podjęcia wyzwania maturalnego?

Do kogo kierowany jest ten warsztat?

Warsztat skierowany jest do uczniów liceum, zainteresowanych fizyką. Zapraszamy osoby planujące zdawanie fizyki na maturze oraz studia związane z naukami przyrodniczymi, technicznymi czy ścisłymi.

Dlaczego warto wziąć udział w tym warsztacie?

Biorąc udział w warsztacie:

  • praktyczne przygotujesz się do egzaminu maturalnego z fizyki;
  • rozwiniesz swoje umiejętności analityczne dzięki rozwiązywaniu różnorodnych problemów fizycznych;
  • poznasz pewniaki maturalne.

Program warsztatu

Dzień pierwszy

Podstawy fizyki i ruchu

Warsztaty rozpoczniesz od przypomnienia sobie podstawowych zasad fizyki, a następnie zgłębisz się w tajniki ruchu, korzystając z praktycznych przykładów. W tym dniu skupimy się na teorii i zadaniach z kinematyki i dynamiki.

Dzień drugi

Termodynamika w praktyce

Podczas zajęć dowiesz się, jak termodynamika wpływa na nasze życie codzienne, rozwiązując zadania z ciepłem i energią. Tego dnia będziemy głównie rozwiązywać zadania związane z pracą, mocą, energią oraz termodynamiką.

Dzień trzeci

Elektryczność i magnetyzm

Trzeciego dnia zajmiemy się zagadnieniami związanymi z elektrycznością i magnetyzmem. Przerobisz najczęściej pojawiające się na maturze typy zadań. Skupimy się na zadaniach związanych z przepływem prądu, elektrostatyką, magnetyzmem i indukcją elektromagnetyczną.

Dzień czwarty

Optyka i dźwięk

Zanurzysz się głęboko w fascynujący świat optyki, gdzie światło staje się narzędziem do odkrywania fizycznych tajemnic, a dźwięk staje się muzyką natury. Poznasz teoretyczne podstawy oraz zapoznasz się z zadaniami związanymi z drganiami i falami oraz światłem.

Dzień piąty

Pewniaki maturalne

W ostatnim dniu zapoznasz się z pewniakami maturalnymi, rozwiązując zadania z poprzednich lat. Omówimy też strategie egzaminacyjne – dowiesz się, jak nie stracić punktów na egzaminie.

To, co nazywamy fizyką, obejmuje całą grupę zjawisk przyrodniczych, które opierają swe teorie na pomiarach i których idee i twierdzenia dają się sformułować za pomocą matematyki.

Albert Einstein