Logo Obozu Naukowego

Informatyka

Dla kogo?

Warsztaty z zakresu informatyki skierowane są do osób zainteresowanych zagadnieniami z zakresu programowania, tworzenia gier komputerowych i analizy danych.

Warsztaty z tej dziedziny są dla osób planujących studia na kierunku informatyka oraz innych kierunkach z zakresu nauk ścisłych lub technicznych.

Dlaczego warto?

W trakcie warsztatów uczestnicy zmierzą się z licznymi zadaniami praktycznymi m.in nauczą się tworzenia gier przy użyciu języka Python i popularnej biblioteki Pygame, poznają podstawy programowania w języku Python, ukierunkowane na tworzenie symulacji astronomicznych, poznają zagadnienia analizy danych oraz nauczą się, w jaki sposób za pomocą narzędzi programistycznych zwizualizować wyniki tej analizy oraz wiele innych, co pozwoli im lepiej poznać tę dziedzinę i odpowiedzieć na pytanie, czy ten kierunek studiów i kariery zawodowej jest dla nich najlepszym wyborem!

Prowadzący warsztaty

Warsztaty prowadzone będą przez studentów, absolwenta oraz doktorantkę Politechniki Warszawskiej. Prowadzący posiadają bogate doświadczenie wynikające z pracy dydaktycznej z młodzieżą oraz działalności w stowarzyszeniach studentów i kołach naukowych uczelni. Udział w warsztatach pozwoli uczestnikom na poznanie tajników studiów oraz pracy w ramach tej dziedziny.

Warsztaty, w których możesz wziąć udział

Grupa wiekowa oznaczona kolorem:

Uczniowie po 7 i 8 klasie

Licealiści

Symulacje komputerowe w astrofizyce

Warsztat z programowania skupiający się na symulowaniu zjawisk astrofizycznych

16-22.07.2024 r.

Elektronika na platformie Arduino

Warsztat z podstaw elektroniki analogowej, obwodów pasywnych oraz aktywnych z wybranymi zagadnieniami elektroniki cyfrowej

22-28.07.2024 r.

Programowanie gier komputerowych

Nauka tworzenia gier komputerowych w Pythonie

11-17.08.2024 r.

Data Science

Analiza i wizualizacja danych w Pythonie

17-23.08.2024 r.