Logo Obozu Naukowego

Astronomia

Dla kogo?

Warsztaty z zakresu astronomii skierowane są do osób zainteresowanych zagadnieniami z zakresu kosmosu, astronomii, astrofizyki i fizyki.

Warsztaty z tej dziedziny są dla osób planujących studia na kierunkach: fizyka, astronomia, fizyka techniczna oraz innych kierunkach ścisłych i technicznych. Zapraszamy do udziału osoby przygotowujące się do Olimpiady Astronomicznej.

Dlaczego warto?

W trakcie warsztatów uczestnicy zmierzą się z licznymi zadaniami praktycznymi m.in. będą badać gwiazdy za pomocą nowoczesnych teleskopów i lornetek do obserwacji nieba, nauczą się obserwować niebo nocą, rozpoznając gwiazdozbiory oraz za dnia, opisując pozorny ruch Słońca po niebie za pomocą solarygrafii, zbudują modele układów planetarnych, obliczą trajektorię lotu rakietą na Marsa i wiele innych, co pozwoli im lepiej poznać tę dziedzinę i odpowiedzieć na pytanie, czy ten kierunek studiów i kariery zawodowej jest dla nich najlepszym wyborem!

Prowadzący warsztaty

Warsztaty prowadzone będą przez studenta Politechniki Warszawskiej i absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego, będących członkami Klubu Astronomicznego Almukantarat. Prowadzący posiadają bogate doświadczenie w pracy dydaktycznej z młodzieżą oraz popularyzacji nauki. Udział w warsztatach pozwoli uczestnikom na poznanie tajników studiów oraz pracy w ramach tej dziedziny.

Warsztaty, w których możesz wziąć udział

Grupa wiekowa oznaczona kolorem:

Uczniowie po 7 i 8 klasie

Licealiści

Astronomia

Warsztat z zakresu astronomii i fizyki połączony z nocnymi obserwacjami nieba

10-16.07.2024 r.

Astrofotografia

Obserwacje astronomiczne i fotografowanie najpiękniejszych obiektów w kosmosie

10-16.07.2024 r.

Symulacje komputerowe w astrofizyce

Warsztat z programowania skupiający się na symulowaniu zjawisk astrofizycznych

16-22.07.2024 r.

Astronomia z zadaniami olimpijskimi

Zadania z Olimpiady Astronomicznej i nocne obserwacje nieba

28.07-3.08.2024 r.